iThenticate (Akademik İntihal Engelleme Programı)

iThenticate programı, ULAKBİM tarafından yalnızca doktora derecesi ve üzerinde akademik yetkinliğe sahip öğretim üyelerinin; akademik çalışmalardaki (öğrenci ödevleri ve tezler hariç) intihalleri tespit etmek amacıyla hizmetine sunulmuştur. iThenticate’in veri havuzunda akademik veritabanları, dergiler ve yayınlar ile 17 milyardan fazla web sayfası bulunmaktadır. Turnitin’den farklı olarak, iThenticate ile kontrol edilen yayınlar, sistemin veri havuzuna eklenmemektedir.

iThenticate Programını Kullanırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar:

• Akademik çalışmalardaki (öğrenci ödevleri ve tezler hariç) iThenticate lisans anlaşması gereği öğrenci ödevleri ve tezlerin intihal tespinde kullanılmamalıdır. Ödev ve tezler için lütfen Turnitin'i kullanınız)

• iThenticate programı, ULAKBİM tarafından yalnızca doktora derecesi ve üzerinde akademik yetkinliğe sahip öğretim üyelerinin; hizmetine sunulmuştur.

İlgili platformun erişim tanımlamaları kütüphanemiz tarafından yapılmaktadır. Programı kullanmak isteyen akademisyenlerimizin kutuphane@inonu.edu.tr adresine ad, soyad ve kuruma ait elektronik posta adreslerini bildirmeleri gerekmektedir.IThenticate Programı Hızlı Başlangıç Kılavuzu için lütfen tıklayınız.

iThenticate'e Giriş